Анонси 
Архів

НазадЗ Днем Конституції України


Шановні жителі району!

Щиро вітаю Вас із визначним державним святом - Днем Конституції України. Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі.  Ухвалення Основного Закону 28 червня 1996 р. Верховною Радою України стало переломним моментом в історії України, яскравим прикладом того, що бурхливі суперечки та протистояння можуть бути подолані порозумінням, усвідомленням відповідальності, бажанням разом будувати незалежну, правову, демократичну державу. Цей день став державним святом. Люди все глибше усвідомлюють значення Основного Закону для розбудови держави, для правового оформлення її незалежності, демократизації суспільства, закріплення та розширення прав людини і громадянина. Щиро бажаю вам, вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра, нових здобутків та трудових перемог задля процвітання України. З Днем Конституції України!


Голова районної ради М.І.БаклажкоВідбулася 19 сесія районної ради шостого скликання


26 червня її депутати розглянули більше двадцяти питань порядку денного та прийняли важливі для забезпечення життєдіяльності району рішення.

На засідання запрошувались міський, селищний, сільські голови, керівники районних управлінь, відділів, підприємств та організацій, представники районних засобів масової інформації.

Першими на сесії депутати розглянули бюджетні питання «Про звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2013 року» та «Про внесення змін до рішення сесії районної ради від 27 грудня 2012 року «Про районний бюджет на 2013 рік», по яких перед депутатами виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Єременко.

Далі депутати прийняли довгострокову Програму зайнятості населення Корюківського району до 2017 року, яку розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15.10.2012 №1008 «Про затвердження Програми сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року», наказу Міністерства соціальної політики України від 11 лютого 2013 року №50 «Про розроблення проектів територіальних (місцевих) програм зайнятості населення на період до 2017 року ». Представив Програму заступник голови районної державної адміністрації Микола Ющенко. В обговоренні цієї програми брали участь начальник управління праці та соціального захисту населення Світлана Самсон та директор районного центру зайнятості Вікторія Лисенко.

Зі змістом Програми на 2013-2015 роки із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, ознайомила депутатів начальник відділу у справах дітей райдержадміністрації Олена Одерій.

Також депутати внесли зміни до районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей Корюківщини на період до 2015 року та заслухали хід виконання чотирьох раніше прийнятих районних програм: - Програми оздоровлення та відпочинку дітей Корюківщини на період до 2015 року; - Програми «Корюківщина для дітей на період 2011-2016 роки». - Програми «Забезпечення лікарями медичних закладів Корюківського району» протягом 2011-2015 років. - Програми використання та охорони земель Корюківського району Чернігівської області на 2011 – 2020 роки.

Не менш важливим було і прийняття регуляторного акту «Про внесення змін до Положення про порядок передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району, затвердженого рішенням районної ради 10 серпня 2007 року».

Звітував на 19 сесії про роботу постійної комісії з питань управління та розпорядженнями об’єктами комунальної власності її голова Василь Хроленко. Проінформував як працювала постійна комісія протягом двох з половиною років роботи в районній раді шостого скликання. Подякував членам комісії за плідну працю, за високий відсоток відвідування засідань комісії.

Народні обранці одночасно прийняли ще ряд рішень, що стосуються спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського райлону. Зокрема: - Про передачу об’єктів права спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району у міську комунальну власність; - Про надання згоди та прийняття приміщення у спільну власність територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району; - Про передачу приміщення в оперативне управління районному комунальному підприємству «РАМПА».

Відповідно до порядку денного дев’ятнадцятої сесії також прийняті рішення: - Про внесення змін до Положення про комунальну організацію «Корюківський районний трудовий архів», затвердженого рішенням одинадцятої сесії районної ради від 6 червня 2008 року; - Про безкоштовне прийняття та упорядкування документів трудового архіву Корюківської міської ради; - Про затвердження спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради; - Про затвердження проекту районного планування Корюківського району Чернігівської області із внесеними змінами; - Про ліквідацію Сахутівської ЗОШ І-ІІ ступенів; - Про розгляд звернення відділу освіти Корюківської райдержадміністрації щодо надання пільги з орендної плати ТОВ «Готельно-ресторанний комплекс «РІКО».

19 сесією районної ради створено комунальну установу «Корюківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Корюківської районної ради.

Багато суперечок у депутатів викликало питання реорганізації медичних закладів охорони здоров’я Корюківського району, яке було зняте з розгляду і направлене на доопрацювання.

Не набрало потрібної кількості голосів подання прокурора Корюківського району щодо усунення порушень вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Останнім в порядку денному сесії розглянуто питання «Різне», де внесено п’ять депутатських запитів, які підтримані сесією та направлені на розгляд до відповідних служб.

На закінчення сесії голова районної ради Михайло Баклажко привітав всіх з наступаючим святом – Днем Конституції України.
Випускний - 2013


У цей незвичайний вечір попрощаються із рідною школою наші випускники. Їм вчителі передали свої знання , вклали в кожного часточку свого серця… допомогли знайти своє місце у житті. Хай же воно буде сповнене радістю, щастям, творчою працею. Досягти цього буде нелегко. Адже від сьогодні кожен піде своїм власним шляхом, не оглядаючись, не чекаючи підказок, кожному доведеться самостійно шукати відповіді на безліч запитань. Щасливого старту, випускники, у самостійному житті!

Змагаються депутати


17 травня 2013 року в місті Чернігові на стадіоні ім. Ю.О. Гагаріна відбулась ІІІ обласна літня Спартакіада депутатів обласної, міських, районних, сільських та селищних рад, присвячена 70-річчю визволення Чернігівщини від німецько-фашистських загарбників.

Головним завданням Спартакіади було широке залучення народних обранців до участі у спортивних заходах, організації для них активного відпочинку і дозвілля, зміцнення здоров’я та фізичної загартованості депутатів.

Спортивне дійство розпочалося маршем 23 команд-учасниць та підняттям Державного прапора України.

Учасників змагань привітав голова обласної ради Анатолій Мельник. У змаганнях взяли участь 23 команди міст та районів області, серед них і наша Корюківська районна команда в складі депутатів різних рівнів та Камківського сільського голови Гладченко Г.П.

Серед тринадцяти депутатів - 7 депутатів районної ради: Бузак І,І. Мартинович В.П., Мороз С.В, Марченко А.В, Кльова Р.А, Іллюченко О.П, Ющенко М.П; 2 депутати міської ради – Рачек А.Є, Бабич С.В., та 4 депутати від сільських рад: Тютюнницької та Будянської.

Спортивні пристрасті кипіли на всіх спортивних майданчиках, від шахово-шашкових дошок до футбольних полів. Депутати змагались у таких видах спорту як міні-футбол, волейбол, настільний теніс, шахи, шашки. Наша спортивна команда посіла загальне 15 місце.

В командних змаганнях Корюківська команда в міні-футболі виборола 11 місце, з волейболу - 16-23, в змаганнях особисто-командних в одиночних розрядах – настільний теніс – 8, в змаганнях особистих: шахи (чоловіки) -19, шашки(жінки) -13.

9 Травня - День Перемоги!


Дорогі ветерани війни, воїни-визволителі, гості, жителі району!

Щиро вітаю вас з Днем Перемоги!

Проходять десятиліття, змінюються покоління, але Велика Перемога, як символ національної гордості, військової слави і доблесті нашого народу, залишається навічно вписаною в героїчний літопис Вітчизни !

Нехай цей день принесе Вам спокій і достаток, а віра в краще надійно захищає від життєвих негараздів і випробувань.

Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я і довголіття, добра і радості, благополуччя і мирного неба.
Голова районної ради М.І.БаклажкоЧорнобильська трагедія


26 квітня — це дата, яка розділила наше життя на до і після Чорнобиля; це символ, наповнений гіркотою подій, водночас — це день пам’яті про всіх, хто ціною власного життя заплатив за наше майбутнє. Це день подяки всім, хто став на захист безпеки людства від грізного атому.

Час своєю невпинною ходою все більше віддаляє нас від цієї страшної катастрофи. Але саме життя не дає нам можливості забути про страшну дату в історії України.

Масштаби Чорнобильської катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії, серед яких були і наші земляки. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій громадянський обов’язок і захистили нас від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих ліквідаторів, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, хто, ризикуючи своїм здоров’ям, виконав свій громадянський обов’язок і захистив нас від радіації, хто віддав своє життя за світле майбутнє, відійшовши у вічність…

Сьогодні, 26 квітня, в місті Корюківка пройшли заходи з нагоди 27-ї річниці Чорнобильської катастрофи. У рамках заходів відбувся жалобний мітинг та покладання квітів до пам’ятника «Героям Чорнобиля».
Загальні збори Асоціації


17 квітня в залі засідань районної ради відбулися Загальні збори місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Корюківщини».

Першим, на Загальних зборах Асоціації заслухали звіт Правління місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Корюківщини» за 2012 рік, в якому Михайло Баклажко наголосив, що Правління проводило свою роботу відповідно до Статуту Асоціації та рішень Загальних зборів асоціації. Засідання проводились в міру необхідності. Всього за звітний період проведено три засідання.

Другим прозвітував голова Ревізійної комісії Олександр Савченко, який детально довів до відома присутніх, що кошти Асоціації «Ради Корюківщини» за 2012 рік використовувались згідно кошторису за призначенням.

Наступним питанням Загальні збори затвердили перспективний план роботи місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Корюківщини» на 2013 рік, яким заплановано, зокрема, в третьому кварталі виїзне засідання Асоціації (за окремим планом) по обміну досвідом.

Також затвердили розмір щорічного членського внеску до місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Корюківщини» на 2013 рік.

Стосовно питання по підсумках проведення в районі загальних зборів громадян за місцем проживання, голова правління детально зупинився на організаційних питаннях ведення зборів(сходів) громадян за місцем проживання в кожній територіальній громаді. Звернув увагу керівників місцевих рад, де на найнижчому рівні проведено збори, переймати досвід своїх колег, в яких збори проведено на кращому рівні.

Наступним розглянули питання «Про хід виконання рішення Асоціації від 22 травня 2012 року «Про шляхи покращення роботи комунальних підприємств селищної, сільських рад». Заступник голови районної державної адміністрації Микола Ющенко, охарактеризувавши роботу комунальних підприємств, озвучив, що рішення в повному обсязі не виконано, про що говорить не зовсім відповідальне ставлення деяких сільських голів до організації роботи комунальних підприємств територіальних громад. На сьогоднішній день зареєстровано 22 підприємства та лише 10 з них діючі.

Два підприємства взагалі припинили свою діяльність.

Про роботу закладів культури району та стан пам’яткоохоронної роботи в Корюківському районі проінформувала начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Бабич, яка звернулася з проханням до сільських голів провести інвентаризацію наявних пам’яток та здійснювати пам’яткоохоронні заходи на території громад. З метою поліпшення культурно-масового обслуговування населення району посилити контроль за дотриманням розпорядку трудового дня працівників закладів культури відповідної громади.
Вісімнадцята сесія районної ради


Сьогодні, 27 березня відбулося пленарне засідання районної ради.

Депутати розглянули шість планових питань, передбачених планом роботи районної ради на І квартал 2013 року: - «Про звіт про виконання районного бюджету за 2012 рік», - «Про стан залучення інвестицій в економіку району за 2012 рік та перспективи на 2013 рік», - «Про стан боротьби зі злочинністю, громадської безпеки та охорони громадського порядку на території району», - «Про норматив відрахувань до районного бюджету частини прибутку комунальних підприємств районної ради на 2013 рік», - «Про хід виконання рішень районної ради» , - «Про затвердження розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради».

Далі депутати затвердили районну Програму фінансування робіт, пов’язаних з капітальним ремонтом вулиць та доріг комунальної власності, на 2013 рік, яку на спільних засіданнях постійних комісій представляв заступник голови райдержадміністрації Іван Бузак.

Внесли зміни до раніше затверджених програм: - Районної програми «Нагородження відзнаками Корюківської районної ради та Корюківської районної державної адміністрації» на 2011-2015 роки, - Районної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2015 року.

Потім затвердили технічні документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок та перейшли до розгляду блоку питань, що стосуються спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району. Це такі питання: - «Про надання пільги з орендної плати Корюківській міській молодіжній громадській організації «Альтернатива», - «Про продовження дії контракту з директором комунальної організації «Корюківський районний трудовий архів» Іваненко Т.В.», - «Про передачу нежитлових будівель, розташованих по вул. Вокзальна 9 і 8-а у м.Корюківка в оперативне управління Корюківській ЦРЛ Корюківської районної ради Чернігівської області та РКП «РАМПА».

Прийняли ще ряд важливих рішень: - «Про щорічний районний конкурс на кращу раду Корюківського району», яким затвердили Положення про щорічний районний конкурс на кращу раду Корюківського району та склад конкурсної комісії, - «Про внесення змін до складу комісії з питань поновлення прав реабілітованих», - «Про продовження терміну дії проекту районного планування Корюківського району Чернігівської області».Проект порядку денного вісімнадцятої сесії районної ради погоджено


26 березня голова районної ради Михайло Баклажко провів засідання Президії районної ради, у ході якого було погоджено проект порядку денного вісімнадцятої сесії районної ради.

Окрім планових питань, до порядку денного включено й інші питання, які районні депутати розглянуть завтра на черговому пленарному засідання.

Також для організації проведення сесії та відповідно до Регламенту роботи районної ради керівниками депутатських фракцій і груп, членами Президії запропоновано обрати лічильну групу в складі трьох депутатів. Та для ведення протоколу, стенограми пленарного засідання, для обліку пропозицій депутатів, запитів, довідок, повідомлень, заяв – обрати секретаріат також в складі трьох депутатів.
Спільні засідання постійних комісій20 березня відбулися засідання постійних комісій районної ради, у ході яких депутати погодили проект порядку денного вісімнадцятої сесії районної ради шостого скликання, яка запланована на 27 березня, а також розглянули питання, передбачені планом роботи районної ради на перший квартал поточного року.

Планові питання, які районні депутати розглядатимуть на сесії, це: «Про звіт про виконання районного бюджету за 2012 рік», «Про норматив відрахувань до районного бюджету частини прибутку комунальних підприємств районної ради на 2013 рік», «Про стан боротьби зі злочинністю, громадської безпеки та охорони громадського порядку на території району», «Про стан залучення інвестицій в економіку району за 2012 рік та перспективи на 2013 рік».

Далі до порядку денного вісімнадцятої сесії включені такі питання: «Про хід виконання рішень районної ради» , «Про затвердження розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради».

На попередній розгляд депутатів вносилась районна Програма фінансування робіт, пов’язаних з капітальним ремонтом вулиць та доріг комунальної власності, на 2013 рік, яку на сесії представлятиме заступник голови райдержадміністрації Бузак І.І.

На майбутньому пленарному засіданні депутати також розглянуть зміни, які вносяться до двох раніше затверджених програм.

До проекту порядку денного вісімнадцятої сесії районної ради депутати також вирішили включити питання затвердження технічних документацій по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок, питання внесення змін до складу комісії з питань поновлення прав реабілітованих.

По питаннях, що стосуються спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району, інформуватиме депутатів начальник відділу з управління комунальним майном Долбіна Л.М.. Це такі питання: «Про надання пільги з орендної плати Корюківській міській молодіжній громадській організації «Альтернатива» «Про продовження дії контракту з директором комунальної організації «Корюківський районний трудовий архів» Іваненко Т.В.» «Про передачу нежитлових будівель, розташованих по вул. Вокзальна 9 і 8-а у м.Корюківка в оперативне управління Корюківській ЦРЛ Корюківської районної ради Чернігівської області та РКП «РАМПА».

Також до порядку денного включено питання «Про щорічний районний конкурс на кращу раду Корюківського району», яким буде затверджено Положення про щорічний районний конкурс на кращу раду Корюківського району та склад конкурсної комісії, включено ще одне не менш важливе питання «Про продовження терміну дії проекту районного планування Корюківського району Чернігівської області».15 березня в районній раді навчались секретарі місцевих рад


Відкрила семінар-нараду керуюча справами виконавчого апарату районної ради Погребна В.А.

На порядок денний вносилось ряд питань:

По першому питанню «Загальні питання державної реєстрації актів цивільного стану» начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Корюківського районного управління юстиції Кугук Наталія Григорівна нагадала секретарям порядок ведення, обліку, звітності, використання бланків свідоцтв державної реєстрації актів цивільного стану та порядок їх зберігання.

Наступним заслухали питання про реєстрацію речових прав. Головний спеціаліст реєстраційної служби Корюківського районного управління юстиції Пастушина Вікторія Олександрівна довела до відома порядок проведення державної реєстрації прав та спільно з директором районного комунального підприємства «Рампа» Кривдою Тетяною Федорівною відповіли на ряд запитань секретарів стосовно оформлення права власності.

Завідувач Корюківської районної державної нотаріальної контори Гайдук Світлана Володимирівна ознайомила секретарів з порядком складання заяв, що стосуються оформлення спадкових справ та зразками посвідчувальних підписів.

Про організацію роботи із запитами та зверненнями народних депутатів України, а також зверненнями, запитами та запитаннями депутатів місцевих рад проінформувала начальник Корюківського районного управління юстиції Ющенко Наталія Миколаївна.

Щодо декларування доходів, майна, витрат і зобов’язань фінансового характеру та оприлюднення інформації, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Спускан Тетяна Михайлівна детально зупинилась на внесенні даних до кожного пункту декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за попередній рік.

Про порядок заповнення звіту про чисельність працюючих та заброньованих військовозобов’язаних проінформував начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Васько Сергій Ілліч.

З організацією ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування ознайомили спеціалісти райвійськкомату – Малиш Дмитро Леонідович та Акусок Наталія Василівна.

На закінчення наради керуюча справами виконавчого апарату районної ради Погребна В. А. коротко охарактеризувала помилки, які допускаються в місцевих радах при підготовці проектів рішень сесії міської, селищної, сільської рад та нагадала правильність їх підготовки.
Зі святом весни!


Від щирого серця вітаємо всіх жінок з прекрасним весняним святом –

Міжнародним жіночим днем 8 березня !

У цей світлий день бажаємо вам гарного настрою, радісних посмішок, весни у серці! Нехай ваше життя нагадує квітучий сад та буде сповнене добром, теплом і турботою ваших близьких. Залишайтесь назавжди коханими, чарівними у своїй непередбачуваності і, як перші проліски, будьте водночас ніжними і стійкими до всіх негараздів!


Голова районної ради М.І.Баклажко

Голова райдержадміністрації О.В.Довгаль

«Нехай ніколи не згасне свіча пам’яті!»


Корюківська трагедія 1-2,9 березня 1943 року.

Минуло 70 років, але неділя першого березневого дня 1943 року й досі у пам’яті кожного.

За своїми масштабами ця трагедія є, мабуть, найбільшою кривавою каральною акцією нацистів проти мирного населення у Другій світовій війні. Тим більше, що злочин відбувався не під час бойових дій протиборчих сторін.

Масові репресії проти беззахисних жителів населених пунктів окупованих територій стали трагічним випробуванням для всього українського народу.

За даними Українського інституту національної пам’яті 670 населених пунктів України були знищені окупантами. Тільки на Чернігівщині в 60 знищених нацистами селах загинуло 17,5 тис. мирного населення.

Сьогодні, 1 березня на урочисті жалобні заходи прибули делегації із 15 районів Чернігівщини, в яких фашистськими окупантами були знищені села під час Вітчизняної війни, всечесні отці, ветерани війни та праці, директори департаментів та керівники управлінь облдержадміністрації, представники установ, підприємств, громадських організацій, засобів масової інформації.

До Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки німецько-фашистським загарбникам покладено квіти.

Після покладання квітів офіційна делегація прибула в урочище «Гай», де буде збудований Музейно-меморіальний комплекс пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами.

Представники районів привезли политу кров’ю землю, знищених українських сіл. Вона залишиться у Корюківському меморіалі, як символ жалоби, вічної слави і вшанування пам’яті всіх жертв розправи карателів.

Відбувся ритуал закладення пам'ятної капсули з відповідним текстовим посланням.

На жалобному мітингу виступили: заступник Міністра культури України Тимофій Кохан; голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко; голова обласної ради Анатолій Мельник; голова Корюківської районної ради ветеранів Наталія Шелудько.

В пам’ять про загиблих архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій відправив заупокійну літію. По її закінченню відбулось перепоховання останків 230-ти жертв Корюківської трагедії, які були виявлені під час проведення пошукових робіт у жовтні 2012 року.

У приміщенні Корюківської районної ради працювали тематичні виставки, підготовлені Чернігівським обласним історичним музеєм ім. В.Тарновського, Державним архівом Чернігівської області, обласним художнім музеєм ім. Г. Галагана, Українським інститутом національної пам’яті, Корюківським історичним музеєм, а також було презентовано видання з нагоди 70-их роковин Корюківської трагедії 1943 року.
Час загальних зборів громадян за місцем проживання


Загальні збори громадян в нашому районі проходять відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні один раз на рік.

4 січня 2013 року головою районної ради та головою районної державної адміністрації затверджено графік проведення загальних зборів (сходів) громадян за місцем проживання в Корюківському районі на 2013 рік.

Графік проведення сходів доведено до відома депутатів районної ради.

На сьогоднішній день відбулися загальні збори громадян в семи територіальних громадах району - Холминській, Сядринській, Будянській, Камківській, Жуклянській, Перелюбській та Брецькій.

На загальних зборах громадян за місцем проживання звітують сільські голови, депутати районної ради, депутати місцевих рад, керівники підприємств, бюджетних установ, комунальних підприємств, розташованих на територіях місцевих рад про проведену роботу в 2012 році.

Також на порядок денний вносяться питання: про благоустрій населених пунктів; про використання коштів самооподаткування за 2012 рік та встановлення розміру ставок самооподаткування на 2013 рік; про забезпечення протипожежного захисту на території громад та збір коштів населення на утримання пожежної охорони, ряд інших питань.

В роботі загальних зборів приймають участь голова та заступник голови районної ради, голова та заступники голови райдержадміністрації, керівники районних відділів та управлінь, депутати районної ради, закріплені за територіальними виборчими округами району згідно рішення п’ятої сесії районної ради від 06 січня 2011 року, депутати місцевих рад, працівники виконавчого апарату районної ради та райдержадміністрації, представники правоохоронних органів і засобів масової інформації.

Підготовка і проведення загальних зборів громадян постійно під контролем виконавчого апарату районної ради та виконавчого апарату райдержадміністрації.

Багато проблемних питань обговорюються на сходах. Спільними для територіальних громад є: незадовільний стан доріг, вирізка аварійних дерев, благоустрій території та кладовищ, стихійні сміттєзвалища, автобусне сполучення сіл району з районним центром, забезпечення життєдіяльності об’єктів соціальної сфери, розпаювання земель і передача земельних паїв в оренду.

В районній газеті «Маяк» висвітлюється проведення загальних зборів (сходів) громадян за місцем проживання.

День Соборності та Свободи України


День Соборності та Свободи України — свято України, засноване 30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича № 1209/2011.

Зокрема, цим указом визнано такими, що втратили чинність укази президента від 21 січня 1999 року № 42 «Про День соборності України» та від 19 листопада 2005 року № 1619 «Про День Свободи».

Натомість, згідно з указом, засновується День Соборності та Свободи України, який відзначатиметься щорічно 22 січня.Указ видано «з метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят та на підтримку пропозицій громадян, громадських організацій».

У цей день був проголошений урочистий Акт возз'єднання Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну українську державу. Його створення проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Привітання голови районної ради та голови райдержадміністрації
з Днем Соборності та Свободи УкраїниШановні співвітчизники!

Щиро вітаємо вас з Днем Соборності та Свободи України!

Однією з вікопомних дат в історії нашого народу є злиття століттями відірваної одна від одної частин України: Західноукраїнської Народної республіки та Наддніпрянської України і створення 22 січня 1919 року незалежної Української Народної Республіки, що стало здійсненням віковічних мрій багатьох поколінь українців. Саме тому цей день відзначається в Україні як державне свято.

Сьогодення свідчить: соборність уже глибоко пройшла через серця і душі українців, ми відчуваємо себе єдиним народом, який на своїй землі будує власний український дім.

Тож плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Сердечно бажаємо вам, шановні громадяни, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

Голова районної ради М.І.Баклажко

Голова райдержадміністрації О.В.Довгаль

З Новим 2013 роком та Різдвом Христовим!


Щиро вітаю всіх жителів Корюківського району з Новим 2013 роком та Різдвом Христовим !

Життєвою традицією стало очікування цих радісних і найясніших свят, коли над землею засвітиться зірка Нового року і наступить час загадувати бажання, робити подарунки, думати і говорити про добре і красиве.

Саме ці свята несуть із собою безліч світлих і чистих почуттів, дають можливість нам відпочити душею, подумати про найцінніше - рідну домівку, батьків, дітей та онуків.

Між прожитим роком і роком майбутнім перегортається і йде в минуле ще одна сторінка з великої та величної книги життя.

Від усієї душі бажаю усім міцного здоров'я на довгі роки, світлого сімейного щастя, здійснення добрих починань і задумів. Віри, Надії та Любові у Новому році

Голова районної ради М.І.Баклажко

Районний бюджет на 2013 рік прийнятоСьогодні відбулася остання цього року - сімнадцята сесія районної ради шостого скликання. Передували їй засідання президії та постійних комісій, на яких депутати детально розглянули питання порядку денного сесії.

На засідання вносилось чотири питання:

«Про внесення змін до рішення районної ради від 06 січня 2012 року;

«Про внесення змін до районних програм»;

«Про звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2012 року»;

«Про районний бюджет на 2013 рік».

По всіх питаннях порядку денного доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Єременко.

Завдяки виваженому розгляду та обговоренню трьох проектів рішень на спільних засіданнях постійних комісій, на сесії депутати без обговорення і одноголосно прийняли перші три питання порядку денного.

З проектом районного бюджету депутатів ознайомила начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Єременко.

Вона, зокрема, зазначила, що доходна частина районного бюджету на 2013 рік розроблена на основі реформованого податкового законодавства, відповідно до норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» та інших законодавчих актів. Враховано динаміку надходжень податків, зборів та обов’язкових платежів у минулі роки.

Після обговорення проекту бюджету депутати затвердили головний фінансовий документ Корюківського району на наступний 2013 рік.

На завершення сесії голова районної ради Михайло Баклажко подякував депутатам за плідну роботу, привітав з наступаючими новорічними та Різдвяними святами і побажав їм сімейного щастя, міцного здоров’я, тепла, затишку і всіляких успіхів.
Cьогодні шістнадцята сесія районної ради шостого скликання заслухала звіт голови райдержадміністрації та прийняла 20 важливих рішень


Першим і головним питанням порядку денного сесії був звіт голови районної державної адміністрації.

Звітуючи про проведену роботу, голова районної державної адміністрації Олександр Довгаль наголосив, що основними завданнями є забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян - жителів району, а також виконання державних і районних програм соціально-економічного та культурного розвитку, охорони довкілля, підготовка та виконання відповідних бюджетів, взаємодія з органами місцевого самоврядування, реалізація інших наданих державою, а також делегованих повноважень.

Проінформував депутатів про зростання обсягів виробництва промислової продукції ПАТ «Слов’янські шпалери - КФТП» та в лісогосподарському підприємстві ДП «Холминське лісове господарство», про два інвестиційні проекти, які планується реалізувати найближчим часом в районі.

Звернув увагу що на сьогоднішній день збережено мережу закладів соціальної сфери, безперебійно працює торгівля, сфера послуг, всі підприємства по забезпеченню життєдіяльності району.

Охарактеризував освітянські здобутки, роботу культурної та медичної галузей.

Але, незважаючи на позитивні тенденції, є і недоліки. Це - зростання рівня безробіття на зареєстрованому ринку праці, наявність заборгованості з заробітної плати в бюджетній сфері району.

Закінчуючи звіт, голова районної державної адміністрації озвучив основні проблемні питання в районі та завдання на майбутній рік, які потрібно виконати.

Заслухавши звіт голови райдержадміністрації, депутати прийняли рішення взяти його до відома.

Далі депутати перейшли до затвердження семи важливих програм.

Програму економічного і соціального розвитку району на 2013 р. та Програму підтримки малого і середнього підприємництва на 2013-2014 роки представив на розгляд депутатам заступник голови районної державної адміністрації з фінансово-економічних питань Микола Ющенко.

П’ять інших програм депутати без обговорення і одноголосно затвердили відповідними рішеннями. Це: районна Програма «Відшкодування витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю» на 2013 – 2015 роки; Програма розвитку архівної справи на 2013 - 2015 роки у Корюківському районі; Програма поповнення бібліотечних фондів у Корюківському районі на період до 2015 року; районна цільова соціальна Програма протидії захворюваності на туберкульоз на 2012-2016 роки; районна цільова соціальна Програма забезпечення безкоштовного підвезення педагогічних працівників навчальних закладів, що належать до спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища Корюківського району, до місця роботи та у зворотному напрямку на 2013-2015 роки.

На пленарному засіданні депутати затвердили Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району, внесли зміни до Статуту Корюківської центральної районної лікарні, порушили перед Чернігівською обласною радою клопотання щодо передачі із спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області майна відділень швидкої та невідкладної медичної допомоги Корюківської центральної районної лікарні Корюківської районної ради Чернігівської області та Холминської районної лікарні, продовжили дію контракту з директором комунального підприємства "Рампа" та директором радіорганізації.

Окрім цього, депутати затвердили план роботи районної ради на 2013 рік, згідно якого і будуть працювати в наступному році, ряд спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та районної ради.

Всі рішення депутати приймали виважено, завдяки їх злагодженій роботі в постійних комісіях районної ради, які передували пленарному засіданню.
Засідання президії


19 грудня відбулося засідання президії районної ради, яке провів голова районної ради Михайло Баклажко.

На засіданні члени президії погодили проект порядку денного шістнадцятої сесії районної ради.

Депутати детально розглянули питання, що планується винести на розгляд чергової сесії.

Першим розглянули питання про звіт голови районної державної адміністрації, далі проекти рішень про затвердження районних програм, про затвердження спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради, про присвоєння чергових рангів місцевого самоврядування голові та заступнику голови районної ради також розглянули проект Плану роботи районної ради на 2013 рік, проекти: «Про передачу майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області», «Про перейменування структурних підрозділів Корюківської ЦРЛ Корюківської районної ради та внесення змін до її Статуту» та блок питань щодо управління комунальною власністю. Це і про безоплатну передачу у іншу власність об’єктів, що є спільною власність територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району та про надання пільги з орендної плати релігійній громаді Української Православної Церкви Київського Патріархату Свято – Вознесенської парафії м. Корюківка Чернігівської області, про затвердження Переліків об’єктів спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району, про продовження дії контракту з директором районного комунального підприємства «РАМПА» Кривдою Т.Ф. та про продовження дії контракту з директором радіоорганізації «Корюківське районне радіомовлення» Навродським А.В. і про затвердження ліквідаційного балансу районного комунального підприємства «Архітектурно – будівельний центр».

При обговоренні проекту порядку роботи чергової сесії за пропозицією депутатів проект рішення «Про звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2012 року» було перенесено на наступну сесію коли буде розглядатися питання про бюджет на 2013 рік.

Також члени президії погодили часовий регламент роботи сесії, склад лічильної групи та секретаріату.
Навчаються секретарі місцевих рад


14 грудня в районній раді відбулася нарада з секретарями місцевих рад. Відкрив нараду заступник голови районної ради Мартинович Володимир Петрович.

На порядок денний вносились питання: характерні зауваження у веденні діловодства в селищній та сільських радах району; порядок заповнення бланків актових записів та свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану; порядок ведення обліку і звітності про використання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також їх зберігання в виконавчих комітетах сільських, селищної рад; недоліки та порушення виявлені в результаті перевірок роботи секретарів сільських, селищної рад Корюківського району в 2012 році; систематизація та підтримання актів законодавства в контрольному стані; основні напрямки роботи реєстраційної служби Корюківського районного управління юстиції.

Відповідно до Положення про проведення комплексної оцінки розвитку територіальних громад на основі виконання Програми економічного і соціального розвитку Корюківського району протягом року представники районної ради та районної державної адміністрації виїздили безпосередньо в територіальні громади для проведення комплексної оцінки і підсумували результати оцінювання.

Сьогодні, на нараді керуюча справами районної ради Валентина Погребна звернула увагу на недоліки у веденні діловодства в місцевих радах, на правильності складання плану роботи рад та їх виконавчих комітетів. Наголосила на дотриманні вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині оприлюднення проектів рішень.

Провідний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ірина Литвин довела до відома секретарів правила заповнення бланків актових записів цивільного стану та свідоцтв, що видаються на підставі вчинених записів, у державних органах реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Корюківського районного управління юстиції Наталія Кугук ознайомила з порядком отримання бланків свідоцтв, їх збереженням, обліком, складанням звітності, витрачанням бланків свідоцтв та порядком їх знищення. Також звернула увагу на виявлені недоліки в результаті перевірок роботи секретарів сільських та селищної рад району в 2012 році.

Підвів підсумки наради заступник голови районної ради Володимир Мартинович.
З Днем місцевого самоврядування


Шановні колеги!

Від щирого серця вітаю Вас з Днем місцевого самоврядування.

Цей день воістину стає народним святом, бо місцеве самоврядування сьогодні - найближча до людей і їхніх турбот владна самоорганізація.

Вона є важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів громади. Саме органам місцевого самоврядування уготована висока честь і відповідальна місія об'єднувати громадян різного віку, політичних уподобань у спільному прагненні зробити нашу батьківщину щасливою і багатою.

Бажаю Вам від щирого серця міцного здоров'я, великого щастя, нових здобутків у роботі, родинного затишку та здійснення всіх Ваших життєвих мрій і сподівань.

Голова районної ради М.І.БаклажкоСесія скликана позачергово


Сьогодні, 29 листопада 2012 року, в залі засідань Корюківської районної ради відбулась п’ятнадцята сесія районної ради шостого скликання.


Першим і головним в порядку денному сесії було питання «Про внесення змін до рішення десятої сесії шостого скликання районної ради від 06 січня 2012 року «Про районний бюджет на 2012 рік».

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Єременко надала роз’яснення депутатам, щодо нагальності вирішення питання внесення змін до районного бюджету, який затверджено десятою сесією районної ради 06 січня 2012 року, у зв’язку з складною ситуацією, що склалася в бюджеті по закінченні бюджетного року та з метою забезпечення асигнуваннями на заробітну плату працівникам бюджетних установ.

Другим депутати розглянули питання «Про затвердження технічних документацій по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок». З інформацією щодо затвердження грошової нормативної оцінки земель виступив голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології Григорій Чорний.

Депутати одноголосно прийняли відповідні рішення.Європейський тиждень місцевої демократіїЗ 15 по 21 жовтня 2012 року в Україні проводився Європейський тиждень місцевої демократії, який започаткований з ініціативи Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи з метою просування принципів місцевої демократії і був присвячений темі: «Права людини для більш відкритого суспільства».

Головними заходами Тижня стали «дні відкритих дверей», відкриті засідання рад, прийоми громадян представниками органів місцевого самоврядування, керівництвом місцевих органів виконавчої влади та інші заходи (конференції, семінари, наради, круглі столи, прес-клуби, лекції, навчально-ознайомчі візити тощо) націлені на ознайомлення населення із завданнями та принципами функціонування системи місцевого самоврядування з однієї сторони, та своїми правами і можливостями на участь у цьому процесі – з іншої. Ці зазначені заходи охоплювали різні групи населення, стосувалися різних питань місцевого життя. При цьому окрему увагу, і це відображено як у документах Ради Європи, так і у відповідному Указі Президента України, звертали на відповідну роз’яснювальну роботу серед молоді.

За підсумками проведення в районі Європейського тижня місцевої демократії у співпраці з установами освіти, культури підготовлено і проведено багато різноманітних заходів.

В місцевих радах проводились зустрічі з депутатами, «дні відкритих дверей», де учні шкіл знайомились з європейським досвідом місцевого самоврядування, діяльністю місцевих рад, з обов’язками виконкомів, депутатів, сільського голови та секретаря.

Пізнавальну мету мали засідання «круглого столу» в школах для старшокласників на тему: «Місцеве самоврядування і його функції». Проводились відкриті уроки, виховні години, конкурси дитячих малюнків на європейську тематику. Вчителями історії міських шкіл проведена заочна подорож до Європи «Права дітей в країнах Європи».

В радах, школах, бібліотеках району розміщені тематичні викладки літератури: «Україна на шляху до Європейської інтеграції», «Європа вчора,сьогодні, завтра», «Місцеве самоврядування – гарант демократизації суспільства», «Пріоритети захисту прав людини», «Україна-Європа».

Всі заходи районного плану проведення Європейського тижня місцевої демократії проходили під патронатом посадових осіб місцевого самоврядування району та за активної підтримки районної державної адміністрації.Сьогодні звітує голова районної ради Михайло Баклажко27 вересня 2012 року відбулась 14 сесія Корюківської районної ради шостого скликання.

Згідно з вимогами чинного законодавства та у зв’язку з затвердженим десятою сесією від 6 січня 2012 року планом роботи районної ради на 2012 рік, в третьому кварталі передбачалось заслухати звіт голови районної ради про пророблену роботу.

Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік.

Цей звіт – це не лише інформація про виконання і дотримання вимог статті Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», яка визначає повноваження голови районної ради. Це звіт про спільну роботу із депутатським корпусом, членами президії, депутатами кожним окремо та виконавчим апаратом.

Звітуючи, голова детально зупинився на головних завданнях ради, на роботі президії, п’яти постійних комісій, висвітлив роботу відділу з управління комунальним майном, порівнюючи його діяльність з минулим періодом.

Коротко проаналізував виконання бюджету та виконання Програми соціально-економічного розвитку за 8 місяців 2012 року. Назвав кращі сільськогосподарські підприємства, які виконали прогнозні показники по виробництву зерна.

Підвів підсумки зробленого спільно районною радою та районною державною адміністрацією за завітний період, назвав проблемні питання, які ще потрібно вирішити. Подякував депутатам за серйозне ставлення до депутатської роботи та роботи у виборчих округах, направленої на подолання проблем територіальних громад.

Заслухавши та обговоривши звіт голови районної ради, депутати прийняли рішення взяти його до відома та перейшли до подальшого розгляду питань порядку денного.

Працюючи злагоджено, депутати затвердили звіт про виконання районного бюджету за І півріччя нинішнього року, звіт комунального підприємства «Рампа», внесли зміни до бюджету, до Середньострокової програми соціально-економічного розвитку Корюківського району на 2011-2015 роки, затвердили дві районні програми:

- районну Програму передачі нетелей багатодітним сім'ям, які проживають у сільській місцевості Корюківського району на 2012-2015 роки;

- районну програму фінансування робіт, пов’язаних з капітальним ремонтом вулиць та доріг комунальної власності, на 2012 рік.

Затвердили два регуляторних акти: Типовий договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району та Тимчасовий порядок видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Корюківського району.

По всіх, розглянутих на 14 сесії питаннях, депутати прийняли відповідні рішення.Спільне засідання постійних комісій районної ради


25 вересня відбулися засідання постійних комісій районної ради, у ході яких депутати погодили проект порядку денного чотирнадцятої сесії районної ради шостого скликання, яка запланована на 27 вересня, а також розглянули питання, передбачені планом роботи районної ради на третій квартал поточного року.

Згідно з планом роботи районної ради в третьому кварталі вноситься на розгляд сесії звіт голови районної ради Михайла Баклажко.

Наступними питаннями, які районні депутати збираються розглянути на сесії, є: проекти рішень «Про звіт про виконання районного бюджету за І півріччя 2012 року» та «Про внесення змін до рішення районної ради від 06 січня 2012 року «Про районний бюджет на 2012 рік». З цих питань депутатів інформуватиме начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Єременко.

.

Далі до порядку денного чотирнадцятої сесії включено питання «Про звіт директора районного комунального підприємства «РАМПА» про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2011 рік і перше півріччя 2012 року та перспективи розвитку».

На майбутньому пленарному засіданні депутати також розглянуть два регуляторних акти, проекти яких та аналіз регуляторного впливу було опубліковано на сайті районної ради для внесення пропозицій.

До проекту порядку денного чотирнадцятої сесії районної ради депутати також вирішили включити наступні питання, що стосуються спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району, по яких інформуватиме депутатів начальник відділу з управління комунальним майном Людмила Долбіна. Це такі питання:

- Про розмежування повноважень щодо управління і розпорядження об’єктами спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району.

- Про затвердження Порядку призначення на посаду, звільнення з посади керівників підприємств і організацій (установ і закладів), що є об’єктами спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району і Положення про порядок укладання та розірвання контрактів з ними.

- Про надання згоди на приватизацію квартири №2, яка розташована по вул. Вокзальна, 7 в м. Корюківка, що є спільною власністю територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району і обліковується на балансі Корюківської ЦРЛ.

- Про внесення змін до рішення районної ради від 06 січня 2012 року «Про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району».

Також включено в порядок денний питання:

- Про затвердження спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради

- Про надання пільги з орендної плати ПП «ЧІЛДРЕН - ПРОДУКТ»Виїзне розширене засідання Асоціації


19 вересня 2012 року відбулося виїзне розширене засідання місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Корюківщини».

Члени Асоціації, голови постійних комісій районної ради, працівники виконавчого апарату ознайомилися з роботою органів місцевого самоврядування Білошицько-Слобідської, Перелюбської та Охрамієвицької територіальних громад по покращенню благоустрою сільських населених пунктів та ознайомилися з підготовкою бюджетних установ і закладів до роботи в осінньо-зимовий період.

Відвідали загальноосвітні школи, дитячі садки, медичні заклади, сільські будинки культури, бібліотеки, сільські ради.

Поцікавились, як забезпеченіі бюджетні установи паливом. Побували біля пам’ятників загиблим у роки Великої вітчизняної війни, на кладовищах, пройшли вулицями сіл. Кожен для себе зробив певні висновки з побаченого. Хтось запозичив найкраще, хтось підказав як потрібно зробити, щоб було ще краще. Багато зроблено, але багато ще й потрібно зробити.

Підсумки підвели голова Асоціації Михайло Баклажко та голова районної державної адміністрації Олександр ДовгальЗ Днем незалежності України


Шановні жителі району!

Прийміть сердечні вітання з 21-ю річницею Незалежності України.

Бажаємо міцного здоров’я, особистого щастя, добра і благополуччя в родині. Нехай день прийдешній принесе вам світле почуття радості від усвідомлення власної причетності до будівництва нашого рідного дому, ім’я якому — Україна
День Державного Прапора України

Небо — синє, лани — золоті


День Державного Прапора України як офіційне державне свято, спрямоване на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та виховання поваги громадян до державних символів України.

Державний синьо-жовтий прапор є однією із найголовніших святинь народу. Відзначається День Державного Прапора України щорічно 23 серпня.

На честь свята в місті Корюківка відбулися урочисті заходи біля Пам’ятника жертв опору фашизму.

Голова районної ради Михайло Баклажко та голова районної державної адміністрації Олександр Довгаль в своїх вітальних виступах зробили невеличкий відступ в історію та привітали всіх присутніх з державним святом.

Вручили паспорти громадян України молодим людям, які ступають на дорослу стежину життя, і яким в липні місяці 2012 року виповнилося 16 років.

Багатодітним жінкам-матерям: Дуденко Єфросинії Кирилівні, Чорній Анелії Володимирівні, Федоренко Парасковії Іванівні вручили нагрудні знаки почесного звання України «Мати-героїня» та подякували за материнську самовідданість, народження і забезпечення належних умов для достойного виховання дітей.

Потім всі хто прийшов на свято поклали квіти до пам’ятника жертв опору фашизму, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Пора відпусток, а депутати працюютьСьогодні, 22 серпня 2012 року в залі засідань зібрались депутати районної ради на 13 сесію районної ради шостого скликання для вирішення питання затвердження списку присяжних Корюківського районного суду.

До Корюківської районної ради 26 червня 2012 року надійшло подання від територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернігівській області щодо формування та затвердження списку присяжних Корюківського районного суду Чернігівської області.

Згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів» районна рада протягом двох місяців з моменту отримання подання повинна прийняти рішення про затвердження списку присяжних.

Пропозиції щодо кількісного та особового складу присяжних запропоновані Корюківським районним судом Чернігівської області. Районна державна адміністрація також внесла свої пропозиції щодо персонального складу присяжних.

Всі пропозиції узагальнені та детально розглянуті на засіданні профільної постійної комісії районної ради з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики 20 серпня 2012 року про що зроблено відповідний висновок комісії.

Громадяни, запропоновані до списку присяжних, відповідають вимогам чинного законодавства і кожен з них надав згоду бути присяжним.

Рішення щодо затвердження списку присяжних Корюківського районного суду Чернігівської області прийнято депутатами одноголосно.
Дванадцята сесія районної ради


22 червня 2012 року відбулася дванадцята сесія Корюківської районної ради. День проведення сесії співпав з Днем скорботи і вшануванням пам’яті жертв війни в Україні. Перед початком роботи депутати вшанували світлу пам'ять загиблих в роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання, після чого пленарне засідання було офіційно відкрито і депутати перейшли до затвердження порядку денного сесії та розгляду його питань.

Першим депутати розглянули та прийняли рішення «Про звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2012 року», заслухавши доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Валентини Іванівни Єременко, яка проінформувала присутніх про основні показники виконання бюджету за І квартал поточного року.

Далі депутати прийняли рішення «Про забезпечення ефективного використання земельних ресурсів та удосконалення земельних відносин на території району». В доповіді заступника голови райдержадміністрації Наталії Михайлівни Демиденко зазначалось, що від характеру рівня ефективного використання землі залежить розвиток продуктивних сил, масштаби виробництва і матеріальне благополуччя району.

Пріоритетним напрямком в частині проведення земельної реформи на 2012 рік є складання схем землеустрою та техніко-економічного обґрунтування використання і охорони земель та розробка проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Окреме місце в формуванні ринкових відносин займає процес проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

На пленарному засіданні звітували про свою роботу головний редактор районної газети «Маяк» Ірина Андріївна Гайова та директор радіоорганізації «Корюківське районне радіомовлення» Андрій Володимирович Навродський. Після звітів депутати прийняли відповідні рішення.

Ще депутати заслухали звіт голови постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології Григорія Григоровича Чорного про роботу комісії з початку шостого скликання. Звіт взято до відома.

З метою приведення нормативно-правових актів районної ради з питань управління об’єктами комунальної власності району у відповідність до вимог чинного законодавства, удосконалення існуючого порядку здійснення відповідних заходів з об’єктами права спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району депутати затвердили два регуляторних акти: «Положення про порядок передачі об’єктів права спільної власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району» та «Положення про порядок відчуження та списання майна, що є спільною власністю територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району».

Також депутати затвердили в новій редакції Положення про помічника-консультанта депутата районної ради та внесли зміни до статутів: Холминського будинку творчості дітей та юнацтва Корюківської районної ради Чернігівської області і Корюківського районного комунального підприємства «Рампа».

Депутати районної ради розглянули та затвердили ще ряд важливих рішень без обговорення і одноголосно.

Після розгляду питань порядку денного голова районної ради Михайло Іванович Баклажко та голова районної державної адміністрації Олександр Васильович Довгаль вручили нагороду найактивнішому волонтеру за участь в Всеукраїнському місячнику «Спорт для всіх - спільна турбота» Сядринській територіальній громаді.

Потім голови районної ради та райдержадміністрації подякували депутатам за участь 12 червня 2012 року у ІІ обласній спартакіаді серед депутатів місцевих рад області і вручив Почесну грамоту депутату Мотчаному Олексію Олексійовичу за зайняте ІІІ місце в змаганнях з більярду. Повідомили присутніх, що Олексій Олексійович брав участь у Другій Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутатських збірних областей, яка відбулась 21-26 травня цього року у місті Алушта, де Чернігівська область зайняла почесне сьоме місце. Також вручили диплом Корюківській районній команді за зайняте друге місце в змаганнях з настільного тенісу.
Засідання президії районної ради20 червня 2012 року провела своє засідання Президія районної ради, до складу якої входять: голова районної ради Баклажко М.І., заступник голови районної ради Мартинович В.П., голови постійних комісій районної ради: Авраменко О.О., Хроленко В.Д., Чорний Г.Г., Гайова І.А., Скотар М.М., уповноважені представники від двох депутатських фракцій районних організацій політичних партій Довгаль О.В. та Кононова Н.О. , керівник депутатської групи Байдак М.Б.

Відкрив засідання голова районної ради Баклажко М.І.

З 16 питань, які вносяться на розгляд чергового пленарного засідання 8 згідно Плану роботи районної ради на 2012 рік, затвердженого рішенням 10 сесії районної ради та внесеними до нього змінами. До проекту порядку денного дванадцятої сесії районної ради також включено наступні питання: - Про внесення змін до Статуту Холминського Будинку творчості дітей та юнацтва Корюківської районної ради Чернігівської області - Про впорядкування мережі загальноосвітніх закладів району - Про внесення змін до рішення районної ради від 16 грудня 2011 року «Про припинення юридичної особи – районного комунального підприємства «Архітектурно – будівельний центр» шляхом її ліквідації - Про прийняття в спільну власність територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району будівлі індивідуальної котельні для соціальної сфери с. Наумівка Корюківського району - Про надання пільги з орендної плати ТОВ «Корюківка АСС» - Про внесення змін до Статуту Корюківського районного комунального підприємства «РАМПА» - Про внесення змін до рішення п’ятої сесії районної ради від 06 січня 2011 року «Про закріплення депутатів районної ради за територіальними виборчими округами району» - Про внесення змін до рішення районної ради від 02 грудня 2010 року «Про Положення про помічника - консультанта депутата районної ради»

Члени Президії детально розглянули 16 питань, які внесено до порядку денного дванадцятої сесії п’ятого скликання, погодили проект порядку денного вцілому та узгодили часовий регламент роботи сесії
Постійні комісії районної ради за роботоюВ Корюківській районній раді з 15 червня по 19 червня 2012 року проводились засідання постійних комісій районної ради.

15 червня провели планові засідання постійна комісія з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку та постійна комісія з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності.

На засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку депутати розглянули питання: про звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2012 року та про перспективи впровадження проектів ПРООН на території Корюківського району в 2012 році та наступних роках.

Депутати постійної комісії з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності заслухали інформації про стан збереження та використання майна комунальної власності у Холминській районній лікарні, Холминській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Холминському стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання; про надання пільг по орендній платі за оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад міста, селища та сіл Корюківського району.

Прийнято рекомендації щодо звернення відділу освіти райдержадміністрації про надання дозволу на списання з балансу автобуса, закріпленого за Рибинською ЗОШ І-ІІІ ступенів, який знаходиться в аварійному стані та не придатний для підвозу учнів.

19 червня свої планові засідання провели три постійних комісії: з гуманітарних питань, сім’ї, молоді, зайнятості та соціального захисту населення; з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та екології; з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської.

Основні питання, які розглядались – хід виконання таких районних програм: «Забезпечення лікарями медичних закладів Корюківського району протягом 2011-2015 років», «Надання соціальних послуг особам, які потребують сторонньої допомоги» на 2011-2015 рр., «Утилізація нерозпізнаних та непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин по Корюківському району в 2011 році».

Реалізація даних програм дає змогу створення сприятливих умов для підготовки висококваліфікованих фахівців в галузі медицини; посилює соціальний захист людей, які потребують сторонньої допомоги, забезпечує екологічне благополуччя району шляхом запобігання забрудненню навколишнього природного середовища в результаті попадання в ґрунтові води нерозпізнаних та непридатних до застосування хімічних засобів захисту рослин та попередження негативного впливу їх на здоров’я населення

Комісія з питань законності, регламенту та депутатської етики розглянула роботу Корюківського РВ УМВС України в Чернігівській області щодо виявлення незаконного зберігання зброї та боєприпасів. Інформував депутатів інспектор дозвільної системи Корюківського РВ УМВС України в Чернігівській області Сластьон С.О.

По питанню дотримання протипожежної безпеки в населених пунктах району. Проінформував депутатів начальник РВ УМНС України в Чернігівській області Мотчаний О.І.

З усіх планових питань порядку денного комісіями прийняті відповідні рекомендації.

Депутати на спільних засіданнях попередньо розглянули всі питання порядку денного, які вносяться на розгляд дванадцятої сесії районної ради, яка відбудеться 22 червня 2012 рокуРайонна Спартакіада 2012 року серед працівників державних установ, органів місцевого самоврядування та державних службовців Корюківщини26 травня 2012 року відбулась літня районна Спартакіада 2012 року серед працівників державних установ, органів місцевого самоврядування та державних службовців, присвячена Року спорту та здоровому способу життя. На урочистій церемонії відкриття учасників привітали: голова районної ради Михайло Іванович Баклажко та голова районної державної адміністрації Олександр Васильович Довгаль.

В змаганнях взяли участь чотири команди: команда державних службовців; команда працівників органів місцевого самоврядування; команда управління ГУМНС в Корюківському районі та команда районного відділу МВС України в Чернігівській області, які змагалися у шести видах спорту: футбол, волейбол, шахи, шашки, настільний теніс та перетягування канату.

В комплексному заліку переможцем змагань стала команда працівників органів місцевого самоврядування.

В командних змаганнях: з волейболу команда посіла І місце, з перетягування канату – ІІ місце, з футболу – ІІІ місце.

В змаганнях особисто-командних : настільний теніс: серед жінок Симончук С.В виборола ІІІ місце, серед чоловіків Мартинович В.П. – І місце.; шашки: серед жінок – Долбіна Л.М – ІІ місце, серед чоловіків – Стельмах Є.Б. –І місце; шахи: серед жінок – Охріменко Л.М. – ІІ місце, серед чоловіків – Ісаченко В.Г. – ІІІ місце

За зайняте перше місце команда нагороджена кубком, дипломом та медалямиСемінар-нарада з секретарями місцевих рад


24 травня в районній раді відбулася нарада з секретарями місцевих рад.

Відкрив нараду заступник голови районної ради Мартинович Володимир Петрович

На порядок денний вносились питання: про ведення книг погосподарського обліку; про порядок ведення реєстрів для реєстрації нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування; застосування форм посвідчувальних написів при вчиненні нотаріальних дій; порядок посвідчення довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених; загальні вимоги до створення документів згідно Інструкції з діловодства; зміни до законодавства щодо соціального захисту деяких категорій населення.

Начальник управління статистики сільського господарства та навколишнього середовища Головного Управління статистики в Чернігівській області Зінченко Галина Михайлівна ознайомила присутніх з основними розділами Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах. Надала детальні роз’яснення: щодо основних термінів погосподарського обліку, які є об’єкти погосподарського обліку і як вони розподіляються стосовно типів, як виключаються об’єкти з погосподарського обліку та як змінюється тип об’єкту, який порядок ведення записів у обліковій картці об'єкта погосподарського обліку.

Також ознайомила присутніх секретарів місцевих рад з електронною версією погосподарського обліку.

Завідувач Корюківської районної державної нотаріальної контори Гайдук Світлана Володимирівна нагадала присутнім, що ведення та заповнення реєстрів нотаріальних дій здійснюється у відповідності до Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2010 року №3253/5. Надала роз’яснення щодо посвідчення довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених. Зазначила, що посадові особи, які посвідчують довіреності, керуються Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Мін’юсту, а також Порядком посвідчення заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріальних посвідчених, затвердженим постановою кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 року №419.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Сергійко Андрій Володимирович проінформував присутніх, що до 2015 року Україна планує перейти на цифрову якість телевізійного мовлення. Для прийому цифрового телесигналу потрібні спеціальні пристрої (телетюнери). Перелічив категорії користувачів, які мають право на безкоштовне отримання пристроїв.

Повідомив, що розпочав роботу «Мобільний соціальний офіс», який здійснює свою діяльність шляхом проведення прийому населення фахівцями відповідних підрозділів Управління безпосередньо за місцем проживання.

Начальник організаційно-контрольного відділу виконавчого апарату районної ради Охріменко Людмила Михайлівна ознайомила секретарів рад з основними вимогами організації роботи з документами в місцевих радах, незалежно від способу фіксації та відтворення інформації , яка міститься в документах, включаючи їх підготовку, реєстрацію, облік і контроль за виконанням.

Підвів підсумки наради заступник голови районної ради Мартинович В.П.Загальні збори місцевої асоціації органів місцевого самоврядування


 

22 травня відбулися Загальні збори місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Корюківщини», які провів голова районної ради, голова правління Асоціації Михайло Баклажко.

В роботі Зборів взяли участь голова районної державної адміністрації Олександр Довгаль, заступник голови районної ради Володимир Мартинович, заступники голови районної державної адміністрації Іван Бузак та Микола Ющенко.

Учасники зборів заслухали звіти Правління та Ревізійної комісії, затвердили перспективний план роботи Асоціації на 2012 рік та Положення про проведення комплексної оцінки розвитку територіальних громад на основі виконання Програми економічного і соціального розвитку Корюківського району та забезпечення життєдіяльності територій в 2012 році. Також члени Асоціації розглянули такі важливі для громад питання, як характерні зауваження і пропозиції, що порушувалися жителями району при проведенні Загальних зборів(сходів) громадян за місцем проживання та про шляхи покращення роботи комунальних підприємств селищної, сільських рад.

Після обговорення питань прийняті відповідні рішення Асоціації.

Підсумки роботи Загальних зборів підвів голова районної ради, голова Правління Асоціації Михайло Баклажко.Відзначення Дня Європи в Корюківському районі


Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року №339/2003 «Про День Європи» в Україні кожної третьої суботи травня відзначається День Європи.

З 14 по 20 травня в Корюківському районі, як і по всій Україні, проводились заходи по відзначення 19 травня 2012 року Дня Європи.

Головною метою відзначення Дня Європи в районі стало залучення громадян, молоді до справ місцевого самоврядування та сприяння кращому усвідомленню ними перспектив європейського шляху розвитку нашої держави, ознайомлення громадськості з європейськими цінностями та традиціями.

19 травня на центральній площі міста Корюківка активістами Корюківської міської молодіжної громадської організації «Альтернатива» за підтримки представництва Європейського Союзу в Україні, було проведено інформаційно-просвітницьку акцію «Європа – це ми!».

У навчальних закладах пройшли тематичні уроки, лекції, бесіди, інформаційно-пізнавальні години, засідання клубів європейської дружби на теми: «Україна і Європа — курс до майбутнього», «Країни Європи», «Європейська культура», «Європейські принципи місцевої і регіональної демократії». Відбулися конкурси учнівських проектів на тему: «Україна — центр Європи», «Країни-члени Європейського Союзу».

Цікаві та змістовні виставки дитячих малюнків на теми: «Європа очима дітей», «Ми — європейці», «Світ очима дітей», «Мандрівка Європою».

У центральній районній бібліотеці оформлена виставка-екскурс «Разом з книгою по Європі»

У сільських бібліотеках-філіях оформлені тематичні викладки літератури: «Європейський союз – Україна», «Я пізнаю світ: країни і народи Європи».

Висвітлення заходів проходило протягом тижня в засобах масової інформації. Так, в ефірі районного радіо прозвучав цикл інформаційно-просвітницьких радіопередач про День Європи, а у районній газеті «Маяк» до Дня Європи в №22 від 26 травня 2012 року було надруковано інформацію «День Європи в Україні».

Дорогі ветерани війни, воїни-визволителі, гості, жителі району!

Від усієї душі вітаємо Вас, Ваших рідних та близьких із знаменним днем – Днем Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Бажаємо Вам здоров’я, щастя, бадьорості, сімейного затишку і благополуччя, наснаги і сили на многії літа. Нехай радістю і миром наповнюються Ваші домівки. Велика Перемога живе спогадом у Ваших серцях, а на Ваших очах з’являються сльози тільки від радощівНазад